Aktualności

nieSFORNE PRZEDSZKOLAKI znowu w akcji
Chojnowski Klub Taekwondo Olimpijskiego dba o rozwój młodych sportowców już w wieku przedszkolnym. Po dłuższej przerwie nieSFORNE PRZEDSZKOLAKI opanowały ponownie salę sportową. Cieszą nas takie powroty do aktywności fizycznej.

W ramach realizowanego programu zajęć dbamy o rozwój:
 • ruchowy, poprzez ćwiczenia koordynacyjne i gimnastykę kształtujemy kondycję, dbamy o prawidłową postawę a poprzez zabawę z przyborami treningowymi, wprowadzamy umiejętności techniczne taekwondo,
 • społeczny i emocjonalny – uczymy pracy zespołowej, koncentracji, dyscypliny, pamięci ruchowej, poszanowania zasad fair play, szacunku, samokontroli a także budujemy w dziecku poczucie pewności siebie.
  Podczas zajęć wprowadzamy elementy taekwondo - dzieci uczą się podstawowych kopnięć i uderzeń bez zastosowania technik. Nasi podopieczni kopią lub uderzają w powietrze, poduchy i tarczę – czyli cel, zdobywając w ten sposób cenne dla nich zdolności koordynacji i koncentracji.
  Na zajęciach wykorzystujemy:
 • sprzęty treningowe zaczerpnięte z taekwondo, czyli packi, tarcze, softy – a więc przedmioty, w które można kopać i uderzać.
 • przyrządy sportowe, do których należą: drabinki koordynacyjne, pachołki, woreczki z groszkiem, szarfy, piłki, materace sportowe.
  Kompleksowy dobór ćwiczeń sprawia, że dzieci nie tylko zdobywają świetną kondycję fizyczną, ale nabywają także umiejętności przydatne w codziennym życiu.

  Prowadzimy zajęcia popołudniowe w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie (środa i piątek). Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zapisać swojego dziecka nic straconego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, a przy większej ilości chętnych bardzo możliwe, że powstaną nowe grupy.
  SZCZEGÓŁY i kontakt pod nr telefonu: 578 011 118 (Pani Anna)
  Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą KLUBU.
 • data publikacji: 2021-01-26 18:47
   
  Młodzicy spisali się na MEDAL!
  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które rozegrały się jak co roku w Opolu zamknęły tegoroczną rywalizację sportową Naszego klubu.
  MMM to impreza w której rywalizują kluby z jednego makroregionu. Wraz z województwem dolnośląskim rywalizują zawodnicy z woj. śląskiego, małopolskiego i opolskiego. Łącznie ponad 80 zawodników i zawodniczek stawiło się w tym roku, gotowych do walki o tytuł Mistrza i Mistrzyni MMM.
  LMKS Sfora Chojnów reprezentowało 5 chojnowian. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji dwuboju technicznego (kopnięcie dosiężne i naprzemiannstronne kopnięcia na czas) oraz walki sportowej.
  Rewelacyjnie spisał się Franciszek Olszewski,który z zawodów przywiózł dwa medale. Franek pewnie obronił zeszłoroczny tytuł mistrzowski w konkurencji walki sportowej. Walkę finałową wygrał bardzo dużą przewagą punktową, tym samym udowiadaniając wysoką dyspozycję i poziom sportowy. Natomiast w dwuboju technicznym Franciszek uplasował się na drugiej pozycji.
  Tuż za podium, na czwartym miejscu, w kategorii dwubój techniczny uplasował się Gracjan Sitarz. Niewiele zabrakło żeby debiutujący Gracjan sięgnął po pierwszy medal. Nie trzeba było jednak długo czekać aby ten młody zawodnik zdobył pierwszą "blaszkę" gdyż wywalczył trzecią lokatę w konkurencji walki sportowej.
  Taki sam wynik osiągnął Karol Struski, trzecie miejsce w konkurencji walki sportowej.
  Bardzo dużo emocji sportowych dostarczyła nam Julia Iwanowska. Pierwszy pojedynek wygrała pewną przewagą punktową, a do walki finałowej wyszła pewna siebie i zdeterminowana. Pierwszą rundę walki finałowej Julia prowadziła 14:3, w drugiej rundzie jej przeciwniczka postawiła wszystko na jedną kartę i ruszyła mocno do przodu. Walka była bardzo zacięta, a dziewczyny szły "punkt za punkt". Na 10 sekund przed końcem walki Julia prowadziła 25:23, a chwila dekoncentracji sprawiła, że rywalka zremisowała na 25:25 co oznacza dodatkową rundę "do pierwszego trafienia". Mieliśmy plan na dogrywkę i pomysł jak wygrać to starcie jednak przeciwniczka okazała się szybsza i tuż po rozpoczęciu walki szybkim tafieniem wygrała walkę finałową. Ostatecznie Julia Iwanowska uplasowała się na drugim miejscu ale taka emocjonująca walka na pewno na długo wszystkim zapadnie w pamięci.
  Świetny występ odnotowała Klara Kołodziej, zdobywczyni złotego medalu w konkurencji walki sportowej. Klara do każdej walki wyszła niezwykle zmotywowana i pewna siebie. Swoją determinacją każdą walkę wygrywała ogromną przewagą punktową, nawet tą finałową! Jeszcze rok temu Klara wracała bez medalu, świetny postęp, brawo Klara!
  Na pochwałe zasługuje fakt, że większość Naszych zawodników zrobiła ogromny postęp od zeszłego roku, możecie o tym przeczytać w tym miejscu: http://www.taekwondo.chojnow.eu/aktualnosci,m0,s0,p4.html
  data publikacji: 2020-12-23 13:11
   
  Życzenia Świąteczne
  Zbliża się koniec 2020 roku, czas refleksji i przemyśleń... Dziękując za wsparcie w tym wyjątkowo trudnym, aczkolwiek pełnym sukcesów sportowych roku, przekazujemy Państwu życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia. Oby nadchodzący Nowy Rok przyniósł naszej "sportowej rodzinie" wiele trafnych decyzji, sukcesów osobistych i zawodowych.
  Do zobaczenia w Nowym Roku.
  data publikacji: 2020-12-23 08:16
   
  Droga sportowa Młodych Wojowników TKD CHOJNÓW
  Z wielką radością i satysfakcją informujemy że Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego powołał na zgrupowanie sparingowe, w ramach programu "Mały Wielki Polak", Franciszka Olszewskiego. Jest nam tym bardziej miło, że do naszego utytułowanego zawodnika dołączyła równie dobrze zapowiadająca się zawodniczka Klubu, Julia Iwanowska.
  Zgrupowanie odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku w terminie 18-20.12.2020.
  Podczas zgrupowania doskonalone będą elementy walki sportowej w gronie NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW Z POLSKI.
  Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych.
  data publikacji: 2020-12-18 18:22
   
  NOWY sprzęt, NOWE możliwości
  W roku 2020 Klub Sportowy LMKS SFORA Chojnów realizował Program "Klub" oraz zadanie publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane w ramach współpracy z Gminą Miejską CHOJNÓW.
  Cześć otrzymanych środków z Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej przy udziale zbieranych na ten cel, przez ponad rok, środków własnych, pozyskanych z wpłat członkowskich oraz otrzymanych wpłat z 1% podatku przy Fundacji Młodzi Młodym została przeznaczona na zakup profesjonalnej maty treningowej. Łącznie zakupiono 200 sztuk puzzli piankowych. Powyższa inwestycja wpłynęła na wzrost bezpieczeństwa i komfort trenujących podopiecznych. Mata posiada bowiem właściwości amortyzacyjne i może być stosowana nie tylko do treningów walk (kyorugi) – jako zabezpieczenie przed skutkami upadków – lecz również do innych form aktywności ruchowej dla których bezpieczna nawierzchnia antypoślizgowa może być dedykowana. Na zakupionej macie dzieci i młodzież będzie mogła doskonalić techniki sprawnościowe, układy formalne, rozbicia twardych przedmiotów. Posiadany sprzęt umożliwi również rywalizację sportową w ramach najbardziej widowiskowych w Taekwondo WT walk indywidualnych przy użyciu elektronicznego systemu zliczania punktów z zasadami dostosowanymi do odpowiednich kategorii wiekowych, czyli organizację turniejów sportowych. Na zasadzie porozumienia mata treningowa będzie mogła być również wykorzystywana w sposób stały nie tylko przez trenujących podopiecznych Klubu lecz również przez dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia szkolne wychowania fizycznego oraz zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach aktywizacji ruchowej (gimnastyka korekcyjna, taniec, gimnastyka artystyczna czy elementy akrobatyki) w Szkołach Podstawowych miasta Chojnowa.
  Synergia działań szkoleniowych, wsparcie jednostek rządowych i samorządowych oraz zakupiony sprzęt pozwolą osiągnąć długofalowe efekty, a być może wpłyną na rozwój przyszłych mistrzów dyscypliny olimpijskie jaką jest taekwondo.
  data publikacji: 2020-12-17 09:55
   
  << nowsze | 1  | 2 | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | starsze >>

  serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie