Aktualności

5 medali dla zawodników LMKS Sfora Chojnów w finale Ligi Taekwondo XIX Wesołek 2019
7 grudnia rozegrano IV rundę tegorocznej Ligii Taekwondo Wesołek. W finałowym starciu zawodnicy spotkali się w Śremie. Ośmioosobowa reprezentacja LMKS SFORA Chojnów zdobyła łącznie 5 medali.
Eliza Laskowska pierwszą walkę wygrała z zawodniczką z Wrocławia. Eliza kontrolowała całą walkę i pewnie zdobywała punkty, tuż przed czasem wykonała kopnięcie obrotowe na tułów, tym samym zapewniając sobie sporę przewagę punktową na koniec walki. W finale walczyła z utytułowaną poznanianką, pierwsza runda zakończyła się przewagą 6:1, w ostatniej rundzie przeciwniczka wzięła się ostro do roboty i zdołała odrobić straty na 6:4. Tuż przed gongiem Eliza nie zdołała obronić kopnięcia na głowę i walka zakończyła się z wynikiem 6:7. Należy jednak podkreślić, że Eliza przełamała złą passę i osiągnęła duży sukces, który jest ważnym krokiem w jej juniorskiej karierze. Tym razem srebro ale i motywację do dalszej pracy. Martyna Merunowicz w pierwszej walce wygrała na punkty z zawodniczką z Rokietnicy. Już po pierwszej walce u Martyny odezwała się stara, bolesna kontuzja kolana. Mimo przeciwności losu podjęła wyzwanie i podeszła do trudnej walki finałowej. Dzielnie próbowała i starała się jak mogła, niestety kumulacja błędów i bólu przy równoczesnej determinacji przeciwnika sprawiły, że Martyna przegrała w finale - początek walki bardzo udany ale rywalizacja ostatecznie mogła wyglądać inaczej. Daniel Sitarz zdobył srebro w konkurencji sprawnościowej w kategorii Masters. Danielowi zabrakło trochę szczęścia, w pozostałych konkurencjach plasował się tuż za podium na 4 miejscu. Duży szacunek za przecieranie szlaku pozostałym klubowym kolegom i koleżankom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Daniel nie będzie sam :). Franciszek Olszewski w pierwszej walce trafił na przyszłego zwycięzcę kategorii. Trudny przeciwnik, wyższy, starszy i bardziej doświadczony. Mimo wielu starań i prób Nasz młodzik musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając na punkty. Po wyczerpującej walce zdobył zasłużony brąz. Julia Domańska - podobnie jak Franek, w pierwszej walce wylosowała zawodniczkę z Jarocina, wielokrotną zwyciężczynię swojej kategorii wagowej. Niestety podobnie było tym razem, Julia przegrała na punkty w pierwszej walce plasując się ostatecznie na trzecim miejscu.
Karol Struski i Julia Iwanowska odpadli w pierwszych walkach, Karol uległ zawodnikowi z Torunia, przyszłemu zwycięzcy kategorii. Julia przegrała z przyszłą srebrna medalistką kategorii, zawodniczką z Pleszewa. Oboje zdobyli cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Każdy z zawodników mocno pracuje na swój rozwój. Niestety sport to również dyspozycja danego dnia ale i odrobina szczęścia. Na ogromną pochwalę zasługują powyżsi zawodnicy, którzy stanowią filar w klubie i mogą służyć za przykład dla młodszych doświadczeniem kolegów i koleżanek.
Udział w zawodach współfinansowano z zadania publicznego wspierania i upowszechniania kultury fizycznej a zleconego w 2019 roku przez Burmistrza Miasta Chojnowa jako "Organizacja szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim."
data publikacji: 2019-12-09 22:40
 
11 medali z III Ligi Taekwondo w Środzie Wielkopolskiej
Dwunastoosobowa reprezentacja LMKS Sfora Chojnów spisała się na MEDAL. Nasi zawodnicy rozbili bank i wrócili z workiem pełnym medali.
Świetny występ zanotował Franciszek Olszewski, który w drodze po srebrny medal musiał stoczyć 3 walki. Pierwszy pojedynek był z wyższym i trudniejszym do kontroli przeciwnikiem, jednak Franek w 100% realizował zamierzony plan i kontrolował cały przebieg walki. W walce finałowej wyszło spore zmęczenie i nagromadzenie obciążeń przez co ostatecznie Franek zajął drugie miejsce.
Na duży szacun zasługuję Julia Iwanowska. Jej pierwsza walka była bardzo nerwowa i do końca trzymała w napięciu. Pierwsza runda zakończyła się z przewagą dla przeciwniczki, jednak po korektach Julia zdołała odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. W końcówce ostatniej rundy przeciwniczka wyrównała wynik przez co musieliśmy stoczyć złotą rundę (do pierwszego trafienia). Tutaj również było gorąco gdyż każda z zawodniczek była bardzo zdeterminowana, jednak to Julia zdobyła czyste, silne trafienie wygrywając 2:0.
W walce półfinałowej Julia odniosła bolesną kontuzję lecz mimo dolegliwości i znacznej przewadze przeciwniczki dzielnie walczyła do końca, próbując ze wszystkich sił zdobyć parę punktów. Ostatecznie przegrała wejście do finału wynikiem 7:30.
Złotą rundę stoczyła także Eliza Laskowska. Pomimo dużej przewagi technicznej, przeciwniczka Elizy skutecznie blokowała jej ataki przez co Eliza nie mogła uzyskać komfortowej przewagi, cały pojedynek był wyrównany i toczył się na granicy wygranej-przegranej. W końcowych sekundach walki, Eliza dostała karę co skutkowało przyznaniem punktu przeciwniczce i doprowadziło do remisu i konieczności rozegrania złotej rundy. W dogrywce Eliza była bardzo aktywna i nieustanie starała się zdobyć zwycięskie trafienie, bez skutku. Ten sam problem miała przeciwniczka. Złota runda zakończyła się remisem i Eliza przegrała przez wskazanie (ilość przewinień / kar).
Uznanie dla Daniela Sitarza, który jako jedyny z grupy treningowej 18+ zdecydował się wziąć udział w turnieju. Daniel był świetną inspiracją dla swojego syna, Gracjana który tym razem wraca bez medalu ale za to po ciężkiej kontuzji robi ogromne postępy. Mamy nadzieję, że w ślad za Danielem pójdzie reszta koleżanek i kolegów z Klubu. Każdy z uczestników spisał się rewelacyjnie, nawet jeśli nie zdołał uzyskać medalu w danej konkurencji to postęp jaki się dokonuje w umiejętnościach i głowach zawodników LMKS Sfora Chojnów jest budujący i daje motywacje do dalszej pracy, po której na pewno przyjdą dalsze sukcesy.
Daniel Sitarz (kat. masters)
 • złoto dollyo chagi
 • srebro appeal chagi
 • brąz poomsae
  Mikołaj Korejko (kat. kadet)
 • srebro twio ap chagi
  Franciszek Olszewski(kat. młodzik)
 • srebro walka
  Karol Struski (kat. młodzik)
 • srebro walka
  Julia Domańska (kat. kadet)
 • srebro walka
  Klara Kołodziej (kat. kadet)
 • brąz walka
  Martyna Merunowicz (kat. kadet)
 • brąz walka
  Julia Iwanowska (kat.młodzik)
 • brąz walka
  Mateusz Sobczak (kat. dziecko)
 • brąz twio ap chagi
 • data publikacji: 2019-10-29 18:21
   
  Pierwszy start w sezonie - bogatsi o doświadczenie
  Weekend 18-20 października minął 4 osobowej reprezentacji na Pucharze Polski P2 w Legionowie. Był to ostatni start punktowy w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na rok 2019. Turniej wyjątkowo mocno obsadzony, ponad 700 zawodników w tym również ekipy z Białorusi, Litwy, Łotwy i Słowacji.
  Bardzo udany start zanotowała Martyna Merunowicz, która wygrała zdecydowanie pierwszą walkę 13:1 z Sylwią Leszczyńską (KS TAEKWONDO Międzyrzec Podlaski). O wejście do strefy medalowej uległa nieznacznie Maji Sidor ze stołecznego KS Tebek. Julia i Eliza debiutowały w nowych kategoriach wiekowych. Tym razem musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek ale obie wyciągnęły lekcje, które będą procentowały w przyszłości. Franciszek pierwszy pojedynek stoczył z Białorusinem. Po pierwszej rundzie pojedynek był bardzo wyrównany, jednak to Mikhail Palaukou był bardziej zdeterminowany do wygranej i ostatecznie wygrał z Franciszkiem 16:38. Był to trudny zawodnik, który ostatecznie zajął drugie miejsce w kategorii -44.
  Już w kolejnym tygodniu będziemy gościć na matach Środy Wielkopolskiej podczas III rundy Ligi Taekwondo.
  Udział w zawodach współfinansowano z zadania publicznego wspierania i upowszechniania kultury fizycznej a zleconego w 2019 roku przez Burmistrza Miasta Chojnowa jako "Organizacja szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim."
  data publikacji: 2019-10-25 23:21
   
  Gimnastyka dla PRZEDSZKOLAKA
  Wychodząc naprzeciw ogromnym potrzebom najmłodszych, postanowiliśmy zorganizować zajęcia grupowe dla dzieci w wieku przedszolnym 4-6 lat.

  W każdy piątek w Małej Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie od godziny 16 do 17 zapraszamy do aktywności fizycznej. Zajęcia będą miały charakter gimnastyki korekcyjnej z elementami taekwondo i prowadzone będą przez fizjoterapeutę. Gimnastyka korekcyjna, jest szeroko rozumianą formą zajęć profilaktycznych. Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie powstawaniu i pogłębianiu się wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym. Proponowane przez nas zajęcia, oprócz podstawowych elementów gimnastyki korekcyjnej,wzbogacone są o elementy koreańskiej sztuki walki taekwondo.

  Naturalną potrzebą dziecka jest RUCH.
  RUCH daje dziecku szansę uzyskania prawidłowej postawy, mocnych mięśni, usprawni stawy, ustrzeże od skrzywień, poprawi możliwości fizyczne ciała. Prawidłowa postawa i sprawność ruchowa dziecka to również poprawa pracy mózgu,serca, płuc i innych narządów wewnętrznych. W okresie przedszkolnym kształtują się krzywizny kręgosłupa oraz prawidłowy kształt stopy. Słabe jeszcze stawy, mięśnie i więzadła potrzebują wzmocnienia. To właśnie RUCH, obok pokarmu i snu, jest dla dzieci w tym okresie najważniejszy. Wiek przedszkolny jest nazywany zlotym wiekiem motoryczności dziecka. RUCH to dla dziecka:
 • hartowanie organizmu
 • stymulacja (mobilizuje układ krążeniowo-naczyniowy, oddechowy, zwiększa pojemność płuc, pobudza dojrzewanie układu nerwowego i mózgu)
 • kompensacja (wyrównanie niekorzystnych działań i zwyczajów cywilizacyjnych-telewizja, komputer, samochód)
 • korekcja (naprawa błędów i zaniedbań zaistniałych w rozwoju dziecka).
  Szczegóły pod nr telefonu 578011118
 • data publikacji: 2019-09-16 10:39
   
  Sezon 2019 / 2020 rozpoczęty
  9 września odbyła się inauguracja nowego sezonu treningowego podopiecznych LMKS Sfora Chojnów. Od nowego roku szkolnego dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły wznowiliśmy treningi dla trzech grup wiekowych w nowych murach Szkoły Podstawowej nr 3 przy Placu Reymonta 1.

  TRENINGI DLA DZIECI to przede wszystkim zabawa ze sztuką walki. Zajęcia prowadzone są z naciskiem na prawidłowy rozwój dziecka oraz korekcję wad postawy. Treningi dla najmłodszych zawierają elementy współzawodnictwa, rywalizacji, natomiast przodującym elementem treningu jest dobra zabawa każdego dziecka. Najmłodsi adepci sztuk walki poznają technik TAEKWONDO, ćwiczą do momentu ich opanowania by dalej je doskonalić podczas kolejnych treningów. Wszechobecna dyscyplina na zajęciach oraz elementy wychowawcze motywują do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także pomagają osiągnąć ponadprzeciętną sprawność.

  TRENINGI DLA MŁODZIEŻY ORAZ DOROSŁYCH to nauka i doskonalenie technik nożnych i ręcznych wykorzystywanych w walce sportowej. Taki trening wzmacnia ogólną sprawność fizyczną ćwiczącego.
  Cechy motoryczne które są rozwijane podczas treningu TAEKWONDO to: koordynacja, siła, wytrzymałość oraz szybkość. Tylko współgranie ze sobą tych wszystkich zdolności zapewnia skuteczność w walce oraz biegłość w sztukach walki. Treningi odbywają się odpowiednio od początkującego do pełnego zaawansowania. Mimo tego że szkolenie w sportach i sztukach walki to długotrwały proces, czerpiemy radość z faktu iż każdy trening zbliża nas do osiągnięcia upragnionych efektów. Dla trenujących zawodników istnieje możliwość startów w turniejach różnej rangi w kraju oraz za granicą. Corocznie dla trenujących dzieci i organizowane są obozy sportowe oraz cykliczne egzaminy sprawnościowe na stopnie uczniowskie, które są rezultatem ciężkiej pracy zawodników LMKS "SFORA" Chojnów.

  ZAPISY NA ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ PRZEZ CAŁY ROK!
  data publikacji: 2019-09-16 10:10
   
  << nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | starsze >>

  serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie