Aktualności

Dwa medale z Mistrzostw Polski Kadetów
W miniony weekend (16-18.10.2020 r.) Puławy były gospodarzem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych - najważniejsza impreza dla kategorii wiekowej kadet 12-14 lat.
Do MOSiR w Puławach zjechało ponad 250 zawodników z całej Polski. Wszyscy gotowi i zdeterminowani do walki o tytuł Mistrza/Mistrzyni Polski w dwuboju sprawnościowym i walkach.
Sforę Chojnów reprezentowały:
Julia Domańska, kat. -51 kg
Martyna Merunowicz, kat. +59 kg
Julia debiutowała jako kadetka, pierwszy raz startowała też w imprezie rangi Mistrzostw Polski. Jej kategoria w dwuboju była najbardziej obleganą - 27 zawodniczek! Mimo tak dużej konkurencji Julia spisała się dzielnie i zajmowała lokaty mniej więcej w połowie tabeli.
Nieco szczęścia zabrakło w losowaniu. Niedość, że w walkach jej kategoria wagowa była również najbardziej obleganą (20 zawodniczek) to pierwszą walkę musiała stoczyć ze starszą o dwa lata Sarą Surtel (UKS Hwarang Września) przyszłą srebrną medalistką MP. Pomimo prób i starań Julia musiała uznać wyższość przeciwniczki.
Rewelacyjny start odnotowała Martyna Merunowicz, zajmując 3 miejsce w dwuboju sprawnościowym i 3 miejsce w walkach!
Martyna w kopnięciu dosiężnym zajęła pierwsze miejsce w tabeli (24 konkurentki). Nieco gorzej poszło w naprzemiennym kopnięciu. Tutaj Martyna spadła na 9 lokatę. Co łącznie dało jej 3 miejsce w klasyfikacji! Parę kopnięć więcej i byłaby szansa na złoto.
Drzewko eliminacyjne w walkach nie było wymarzone. Na drodze do złotego medalu musiałaby stoczyć 4 walki, a już w pierwszej musiała się zmierzyć z odwieczną rywalką, Rozalią Mikielską z LUKS Hidori Olecko. Dotychczas Martyna przegrywała z Rozalią, raz większą przewagą, raz mniejszą. Niemniej jednak tym razem Martyna nie miała zamiaru odpuścić i wyszła do walki ogromnie zmotywowana i pewna siebie. W konsekwencji prowadziła przez wszystkie 3 rundy ostatecznie wygrywając 10:0! Na tym etapie wygrana z Rozalią i przełamanie swoich słabości i złej passy była ogromnym sukcesem.
W kolejnej walce Martyna musiała zmierzyć się z Mają Błażejewską z KS Centuria Toruń. To była trudna przeciwniczka i Martyna od początku miała problem z narzuceniem jej swojego tempa i prowadzeniem walki na swoją korzyść. Niestety mimo prób i starań Maja wygrała z Martyną. Wiedzieliśmy, że Maja na pewno dojdzie do finału dlatego mieliśmy szansę na repasaż i walkę o brązowy medal (Maja ostatecznie została Mistrzynią Polski +59 kg).
W walce repasażowej zwycięzca zostawiłby medal w województwie, Martyna musiała stoczyć walkę z Nikola Janik z AZS AWF Wrocław. Nikola to bardzo utytułowana zawodniczka, była Mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka zawodów międzynarodowych.
Przez dwie pierwsze rundy wynik był bardzo wyrównany. Żadna z zawodniczek nie była w stanie uzyskać większego prowadzenia, dopiero w trzeciej rundzie Martyna zdołała przebić się przez obronę Nikoli i wyszła na prowadzenie kończąc pojedynek 10:4.Ponownie odpowiednie nastawienie, koncentracja i determinacja doprowadziły do wygranej!
Na ogromną pochwałę zasługuje również fakt, że Martyna jako JEDYNA zawodniczka w Polsce została multimedalistką, tzn. w dwóch różnych konkurencjach zdobyła medal. Dodatkową wisienką na torcie jest to, że zdobyliśmy najwięcej medali w województwie.
data publikacji: 2020-10-20 11:02
 
Konsultacje sparingowe 04.10.2020 r.
W minioną niedzielę mieliśmy przyjemność bycia gospodarzem dolnośląskiej konsultacji sparingowej.
Zawodnicy z Bogatyni, Wrocławia i Chojnowa przepracowali dwie sesje treningowe przygotowujące ich do nadchodzących startów:
MP Kadetów 16-18.10
MP Juniorów 23-24.10
MP Młodzieżowców 25.10
MP Masters 25.10
Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 31.10
Ogromne podziękowania dla Dyrekcji SP3 za umożliwienie przeprowadzenia konsultacji.
Dziękujemy ekipom za przybycie, a zawodnikom za ogromne zaangażowanie.
data publikacji: 2020-10-05 11:10
 
nieSFORNE przedszkolaki na START
Od września wraca KUŹNIA talentów TKD.
Zapraszamy nieSFORNE przedszkolaki oraz nowicjuszy na pierwsze spotkanie już 16.09.2020 r.
Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat i mają charakter gimnastyki korekcyjnej z elementami taekwondo. Gimnastyka korekcyjna, jest szeroko rozumianą formą zajęć profilaktycznych. Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie powstawaniu i pogłębianiu się wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym. Proponowane przez nas zajęcia, oprócz podstawowych elementów gimnastyki korekcyjnej, wzbogacone są o elementy koreańskiej sztuki walki taekwondo.
Naturalną potrzebą dziecka jest RUCH. RUCH daje dziecku szansę uzyskania prawidłowej postawy, mocnych mięśni, usprawni stawy, ustrzeże od skrzywień, poprawi możliwości fizyczne ciała. Prawidłowa postawa i sprawność ruchowa dziecka to również poprawa pracy mózgu,serca, płuc i innych narządów wewnętrznych. W okresie przedszkolnym kształtują się krzywizny kręgosłupa oraz prawidłowy kształt stopy. Słabe jeszcze stawy, mięśnie i więzadła potrzebują wzmocnienia. To właśnie RUCH, obok pokarmu i snu, jest dla dzieci w tym okresie najważniejszy. Wiek przedszkolny jest nazywany złotym wiekiem motoryczności dziecka. RUCH to dla dziecka: hartowanie organizmu stymulacja (mobilizuje układ krążeniowo-naczyniowy, oddechowy, zwiększa pojemność płuc, pobudza dojrzewanie układu nerwowego i mózgu) kompensacja (wyrównanie niekorzystnych działań i zwyczajów cywilizacyjnych-telewizja, komputer, samochód) korekcja (naprawa błędów i zaniedbań zaistniałych w rozwoju dziecka).
Zajęcia poprowadzi fizjoterapeuta Anna Grzywacz
Harmonogram spotkań w SP4 w Chojnowie:
MAŁA sala gimnastyczna
ŚRODA 16:30-17:30
PIĄTEK 16:00-17:00 grupa 1; 17:00-18:00 grupa 2
szczegóły pod nr telefonu 578011118
data publikacji: 2020-09-15 20:38
 
Zakończyliśmy sezon 2019/2020
Zarząd Klubu sportowego LMKS Sfora Chojnów pragnie serdecznie podziękować trenerowi Panu Adrianowi Iwanowskiemu, Pani Annie Grzywacz oraz wszystkim zawodnikom, którzy w sezonie 2019/2020 swoją postawą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju naszego Klubu. Opiekunom sportowym w szczególności dziękujemy za nowatorskie podejście do prowadzenia zajęć we wszystkich grupach wiekowych. Za zaszczepienie pasji do aktywności fizycznej. Dzięki nim trenujące dzieci i młodzież przekonali się, że zajęcia taekwondo olimpijskiego to nie tylko trening sztuk walki ale i dobra zabawa. Dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych, którzy nieustannie wspierają realizację naszej misji propagowania aktywności fizycznej i Taekwondo Olimpijskiego, poprzez własne zaangażowanie czasu i środków. Szczególne słowa uznania kierujemy do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 za nieustające wsparcie inicjatyw sportowych oraz możliwość prowadzenie zajęć, w tym umożliwienie organizacji treningów na boisku zewnętrznym w okresie zamrożonej aktywności szkoły. Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 za umożliwienie aktywizacji zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym w ramach własnego programu kuźni talentów TKD oraz uruchomienie zajęć na należącym do szkoły boisku sportowym po okresie zamrożonej aktywności Klubu.
W sezonie 2019/2020 wsparciem dla naszej działalności były i są dotacje otrzymane z Ministerstwa Sportu oraz UM w Chojnowie. Nasi zawodnicy, reprezentując barwy klubowe, mieli udane starty w rywalizacji sportowej. Zdobywali zarówno medale jak i cenne doświadczenia. Efekty mobilizacji, intensywnych treningów, zgrupowania zimowego i konsultacji sparingowych miały zostać sprawdzone w najważniejszych turniejach wiosny tego roku. Plany startowe zostały jednak zawieszone. Okoliczności pandemii COVID-19 nie powstrzymały nas jednak na długo. Z inicjatywy Trenera Adriana Iwanowskiego powstały filmy instruktażowe wspierające kondycję fizyczną na kwarantannie. Nasze działania na rzecz upowszechnianie sportu przenieśliśmy do mediów społecznościowych i kanałów internetowych. W miarę upływu czasu aktywowaliśmy zajęcia na zewnętrznej infrastrukturze sportowej na terenie miasta Chojnowa. Sezon zakończyliśmy zgrupowaniem sportowym w nadmorskich okolicznościach oraz treningami nieSFORNYCH PRZEDSZKOLAKÓW i grupy zawodniczej w okresie miesiąca lipca.
W swoich działaniach stawiamy na rozwój dzieci i młodzieży. Liczymy, że z roku na rok Klub, przy aprobacie władz Miasta i wspaniałomyślności Dyrekcji Chojnowskich Szkół będzie w dalszym ciągu rozwijał idee dyscypliny Taekwondo Olimpijskiego, kształtując umiejętności i charakter przyszłych Mistrzów. Teraz nastał czas na odpoczynek i regenerację. Optymistycznie patrzymy w przyszłość życząc sobie i Wam powrotu w dojang już od września...
data publikacji: 2020-07-22 13:43
 
Pilny KOMUNIKAT
W związku z wydanym przez Burmistrza Miasta Chojnowa zarządzeniem nr 32/2020 z dnia 11.03.2020 r. w sprawie zakazu organizacji zajęć popołudniowych i imprez w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 Zarząd Klubu LMKS Sfora Chojnów wstrzymuje do dnia 19.04.2020 r. organizację zajęć taekwondo olimpijskiego w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Szkole Podstawowej nr 4 na terenie miasta Chojnowa.
data publikacji: 2020-03-11 12:58
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3 | 4  | 5  | 6  | 7  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie