Aktualności

Zgrupowanie sportowe czerwiec/lipiec 2019 r.
Zakończyliśmy 14 dniowe zgrupowanie sportowe w Dźwirzynie! Intensywne treningi, doskonalenie technik taekwondo oraz świetna zabawa i aktywny wypoczynek to w dużym skrócie podsumowanie zgrupowania zawodników LMKS Sfora Chojnów.

W czasie dwutygodniowego obozu młodzi taekwondziści nie mogli się nudzić. Doskonała baza treningowa sprzyjała kształtowaniu cech motorycznych oraz pracy nad techniką i taktyką walki sportowej. Adepci koreańskiej sztuki walki poznali układy formalne, które były jednym z elementów egzaminu na stopnie uczniowskie. Oprócz zajęć ruchowych sportowcy zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, płynęli statkiem, podziwiali piękne widoki z latarni morskiej oraz zobaczyli wystawę minerałów.

Udział członków stowarzyszenia w letnim obozie sportowym możliwy był dzięki realizacji Programu "Klub" 2019.
data publikacji: 2019-07-26 14:12
 
Podsumowanie sezonu 2018/2019 LMKS SFORA Chojnów
W roku szkolnym 2018/2019 Nasi Klubowicze spędzili na sali treningowej ok. 150 godzin, uczestniczyli w 3 konsultacjach sparingowych z Klubami z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Do najważniejszych startów zaliczamy zmagania w Turniejach Taekwondo z cyklu Puchar Polski:
 • BALTIC CUP - OLSZTYN CUP Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim Puchar Polski 30.11- 02.12.2018 r. - start 4 zawodników, 1 medal brązowy - debiut w kategorii młodzik w tej rangi zawodach;
 • VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim - Ostrowiec Świętokrzyski 8-10.03.2019 r. - start 4 zawodników;
 • III Olecko Hidori Cup 5-7.04.2019 r. - start 2 zawodników, w tym 1 kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019 - na 5 osób zakwalifikowanych z województwa dolnośląskiego;
 • 21. Oberlausitz Cup, w niemieckim Bautzen, 4 zawodników i 4 medale 2 złota i 2 srebra;
 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzelcach Opolskich 16.06.2019 r.- 7 zawodników i 6 medali 2 złote, 1 srebro 3 brązy.

  Ogółem 10 zawodników w startach w w/w zawodach 11 razy stawało na podium zdobywając 4 złota, 3 srebra i 4 brązy. Ponadto w miesiącu czerwcu na terenie Miasta Chojnowa zorganizowano po długiej przerwie III Turniej Taekwondo Olimpijskiego dla Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa. Nasz zawodnik Franciszek Olszewski podczas XI Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego został nagrodzony tytułem najlepszego sportowcy miasta Chojnowa w 2018 roku a Eliza Laskowska reprezentowała barwy Klubu jako Członek kadry województwa dolnośląskiego.

  Dzięki inicjatywie władz lokalnych i wsparciu Burmistrza Miasta Chojnowa klub od wielu lat aktywnie realizuje zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poprzez organizację szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim. W roku bieżącym zajęcia Taekwondo realizujemy również dzięki wsparciu Rządowego Programu „Klub" Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Zapraszamy na zajęcia treningowe już we wrześniu.
 • data publikacji: 2019-07-26 13:57
   
  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 16.06.2019 r
  7 - osobowa reprezentacja LMKS Sfora Chojnów z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików przywiozła 6 medali:
 • złoto w walkach - Franciszek Olszewski (debiut na MMM)
 • złoto w walkach - Julia Domańska (obroniła tytuł z zeszłego roku)
 • brąz w walkach - Julia Iwanowska (debiut na MMM i debiut w walce sportowej)
 • brąz w walkach - Karol Struski, poza zwycięstwem z przeciwnikiem, Karol wygrał z samym sobą i przełamał swoje słabości. W konkurencji sprawnościowej:
 • srebro w dwuboju - Franciszek Olszewski
 • brąz w dwuboju - Julia Domańska.

  Michał, Klara i Adela zaliczyli bardzo udany występ. Tym razem wracają bogatsi o doświadczenie, które z czasem na pewno przerodzi się w krążki.

  Gratulacje dla całego Zespołu
 • data publikacji: 2019-07-26 13:45
   
  III TURNIEJ TAEKWONDO DLA DZIECI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA CHOJNOWA 08.06.2019
  W dniu 8 czerwca 2019 roku w Chojnowie, po blisko pięciu latach nieobecności w kalendarzu imprez sportowych, zorganizowano dla najmłodszych adeptów koreańskiej sztuki walki III Turniej Taekwondo dla Dzieci. Patronat nad Turniejem objął Burmistrz Miasta Chojnowa, Pan Jan Serkies. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, konkurencje zostały rozegrane na użyczonej do tego celu Hali Sportowej przy ul. Matejki 1. Do rywalizacji przystąpiło 41 zawodników z dolnośląskich klubów taekwondo – LMKS SFORA Chojnów oraz Uczniowski Klub Sportowy Warrior Zgorzelec. Dzieci w wieku od 5 do 11 lat rywalizowały w konkurencjach wszechstronnie sprawdzających ich sprawność fizyczną i umiejętności techniczne. Najlepsi w konkurencjach sprawnościowych i walkach, oprócz medali otrzymali drobne upominki od naszych sponsorów. W sumie wręczono 25 specjalnie tłocznych kompletów medali, a wśród uczestników widać było wielu multimedalistów. Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa dla najlepszej drużyny został u gospodarza Turnieju, którego zawodnicy systematycznie ćwiczą i poznają techniki walki pod okiem trenera Adriana Iwanowskiego. Tego tupu turnieje to dla dzieci świetna zabawa i naprawdę aktywnie spędzony czas, a do tego doskonała okazja zaprezentowania i sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami trenującymi taekwondo olimpijskie w innych klubach. Organizacja i oprawa tegorocznej imprezy, została wysoko oceniona przez zawodników, trenerów i kibiców. Turniej ma szanse na stałe wpisać się w kalendarz imprez sportowych Chojnowa i z roku na rok się rozwijać, dlatego już dziś rozpoczęliśmy prace nad jego kolejną edycją. Funkcjonowanie LMKS "SFORA" Chojnów jest możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy jego członków oraz zawodników, a także wsparciu finansowym, w szczególności Urzędu Miasta w Chojnowie i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dziękujmy wszystkim Partnerom za okazaną pomoc i wparcie dla naszych inicjatyw i przedsięwzięć sportowych w roku szkolnym 2018/2019: Dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Szczególne słowa uznania kierujemy do Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, którego sala sportowa była przez ponad dekadę miejscem treningowym naszych podopiecznych. Podziękowania kierujemy do firm: APIS SP. z o.o., Przedsiębiorstwa Usługowego JAREXS SP. z o.o., Dom z Keramzytu D.S. Dariusz Sywak, FAMAR Fabian Rudziak, Anna Grzywacz Fizjoterapia Mobilna oraz Banku Spółdzielczego w Chojnowie. Wrażamy nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości i realizację kolejnych projektów w ramach promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
  data publikacji: 2019-06-17 12:14
   
  XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019
  Areną zmagań zawodników i zawodniczek Taekwondo Olimpijskiego była Hala Sportowo – Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawody odbyły się w dniach 11-12 maja, a ich gospodarzem było Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO. Dwudniowa rywalizacja obejmowała walki Kyorugi przy użyciu elektronicznego systemu zliczania punktów oraz dwubój techniczny. Do zawodów wyłonionych zostało 180 zawodników z 14 województw zgodnie z listą rankingową. Ranking dotyczył dwóch turniejów z cyklu Puchar Polski, będących turniejami kwalifikacyjnymi do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Udział w OOM poprzedził intensywny okres przygotowawczy. Po dwóch eliminacjach (Ostrowiec Świętokrzyski i Olecko) Eliza Laskowska wywalczyła miejsce startowe w finałach Mistrzostw Polski Kadetów (OOM) wzmacniając tym samym reprezentację województwa dolnośląskiego. Bardzo niewiele zabrakło do zdobycia kwalifikacji Martynie Merunowicz. Mimo braku strefy medalowej start zawodników zarówno w kwalifikacjach jak i OOM uważamy za udany. Eliza w pierwszej walce na OOM spotkała się z utytułowaną zawodniczka, przyszłą wicemistrzynią kat. -55 kg. Pierwsze dwie rundy były bardzo wyrównane, na ostatniej prostej Elizie zabrakło koncentracji - pomimo kontuzji walczyła do końca. Ostatecznie zajęła 7 miejsce w dwuboju technicznym i 5 miejsce w walkach. Udział zawodników SFORY CHOJNÓW w zawodach z cyklu Puchar Polski został sfinansowany ze środków pozyskanych w ramach współpracy z Gminą Miejską Chojnów. Kolejne zmagania z cyklu pucharu Polski na jesień a już w czerwcu nasi podopieczni zmierzą się na matach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie za możliwość współpracy i prowadzenie zajęć szkoleniowych. Tej wiosny trenowaliśmy intensywnie korzystając również z obiektów sportowych należących do Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie. Słowa uznania za wsparcie Klubu kierujemy również do Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.
  data publikacji: 2019-05-21 13:06
   
  << nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5 | 6  | 7  | starsze >>

  serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie