Aktualności

Udany występ zawodników Sfory na turnieju w Bautzen
Nasi zawodnicy nie zwalniają tempa i tydzień po Pucharze Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim startują w 21. Oberlausitz Cup, w niemieckim Bautzen (16.03.2019 rok). Czteroosobowa reprezentacja wywalczyła 4 medale:
Eliza Laskowska złoto, kat. -55 kg kadet
Mikołaj Korejko srebro, kat. -49 kg kadet
Julia Domańska złoto, kat. -43 kg młodzik
Franciszek Olszewski srebro, kat. -39 kg młodzik

Julia w drodze do złotego medalu wygrała wszystkie pojedynki przed czasem, nockoutując lub wygrywając przez poddanie. Eliza zaliczyła niezwykle udany start i w drodze do złota, pokonała zawodniczki z Niemiec i Czech wysoką, 20 punktową przewagą punktową. Franciszek pierwszy pojedynek z reprezentantem z Berlina wygrał 25 punktową przewagą, w walce finałowej niestety pomimo wszelkich starań musiał uznać wyższość przeciwnika z którym przegrał na punkty. Mikołaj Korejko, który z powodu kontuzji nie wystartował w Pucharze Polski odrobił stratę i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Nasza reprezentacja razem z klubami z Bogatyni i Zgorzelca wystartowała jako Dolnośląski Związek Taekwondo Olimpijskiego, który w klasyfikacji drużynowej uplasował się na drugim miejscu, zaraz po klubie Samurai Berlin.
data publikacji: 2019-03-20 07:57
 
Czas na Twój RUCH
Nieograniczone korzystanie z urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów i iPadów, przyczynia się do braku aktywności fizycznej. Dzieci spędzają coraz więcej czasu wolnego przed komputerem i innymi urządzeniami elektronicznymi, które zapewniają im rozrywkę na długie godziny, więc zainteresowanie aktywnością fizyczną zdecydowanie spada. Dorosłym z kolei brakuje pomysłów na to, jak zachęcić młodych ludzi do porzucenia urządzeń mobilnych na rzecz zwiększenia aktywności fizycznej. A konsekwencje siedzącego trybu życia są bardzo poważne. Z punktu widzenia społecznego, skutkiem nadmiernego używania urządzeń elektronicznych jest brak socjalizacji. Dzieci wybierają „interakcje” z telefonem, a nie zabawę z rówieśnikami. Komunikacja natomiast pozwala dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i odpowiednie zachowania. W ten sposób stanie się dla nich jasne, że należy szanować opinię innych, kiedy i jak nawiązać kontakt wzrokowy, kiedy słuchać i odpowiedzieć, a kiedy nie przeszkadzać innym w trakcie rozmowy. Niestety żadnej z tych cech dziecko nie nabędzie grając na urządzeniach elektronicznych. Brak aktywności fizycznej stanowi również realne zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, zarówno teraz jak i w ich późniejszych latach. Statyczny tryb życia jest główną przyczyną otyłości na świecie, której wskaźniki niezaprzeczalnie rosną szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W chęci zmotywowania dziecka do zdrowej diety i ruchu najważniejsze jest dotarcie do samych rodziców, bo największe znaczenie ma dobry przykład. Dzieci dużo bardziej zwracają uwagę na to co i jak robią rodzice, dużo mniej natomiast reagują na to, co mówią. Kluczem do sukcesu jest czynne zachęcanie i umożliwianie dzieciom spędzania wolnego czasu na aktywności fizycznej. Możesz zatem wesprzeć swoje dziecko dwa razy:
 • po pierwsze możesz przekazać 1% podatku na cele statutowe chojnowskiego Klubu Taekwondo, wpisując KRS Fundacji Młodzi-Młodym: 0000270261 i podając cel szczegółowy: LMKS SFORA CHOJNÓW 4100.
 • po drugie możesz przyprowadzić je na nasze treningi. Ale pamiętaj:
  1. Twoje dziecko będzie miało coraz mniej wolnego czasu, aby siedzieć przed telewizorem, bo zamiast siedzieć wieczorami i całe weekendy na kanapie będzie w tym czasie najprawdopodobniej poza domem,
  2. spodziewaj się, że będzie zmuszone do interakcji z innymi ludźmi i nawiązywania przyjaźni, gdyż taekwondo wymaga od wszystkich ćwiczących porozumiewania się ze sobą,
  3. istnieje duże ryzyko, że może faktycznie dla Twojego dziecka skończyć się to jakimś ruchem, co oznacza duże ryzyko pojawienia się kondycji fizycznej,
  4. całkiem prawdopodobne, że Twoje dziecko odkryje pozytywne wzorce w trenerach i starszych zawodnikach – a przecież ma wystarczająco dużo pozytywnych wzorców w nas samych i naszych reguł w domu, czyż nie?
  5. czasami trening taekwondo może trochę zastępować szkołę, bo pojawi się konieczność uczenia się rzeczy takich jak: szacunek, praca zespołowa, przyjaźń i ciężka praca nad systematycznością,
  6. wydatki na jedzenie i odzież mogą wzrosnąć, gdyż ciało Twojego dziecka pójdzie drogą fizycznych potrzeb – a przecież nie chcesz, aby dzieci dorastały na dużych i silnych, prawda?
  7. być może będziesz zmuszony rzeczywiście coś zrobić z dzieckiem, bo nagle taekwondo stanie się ich pasją i będzie chciało ćwiczyć z Tobą – ale kto chce spędzić czas ze swoim dzieckiem, no kto?
  8. uwierz, że istnieje również ryzyko, że taekwondo może zacząć je rzeczywiście cieszyć – a kto chce dopuścić do tego by jego dziecko bawiło się poza kontrolą?
  9. istnieje ryzyko, że dostanie kilka cennych lekcji życia, ale czy chcesz dopuścić by miało do czynienia z realiami życia już w młodości?
  10. trening taekwondo Twojego dziecka może faktycznie skończyć się zdobyciem pewności siebie, co w oczywisty sposób może skończyć się utratą pełnej kontroli nad nim, a przecież to ostatnia rzecz, której chcesz!
 • data publikacji: 2019-02-03 17:35
   
  Życzenia Świąteczne
  Za nami intensywny rok pracy, pełen zaskakujących sukcesów sportowych. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Zapraszamy na treningi w Nowym Roku.
  data publikacji: 2018-12-22 12:57
   
  Trenuj z nami taekwondo olimpijskie
  Dziecko najlepszą inwestycją więc wyloguj je z telefonu i zadbaj o jego rozwój już teraz. Kształtuj pro zdrowotną osobowość i wspieraj jego prawidłowy rozwój. Treningi taekwondo to nie tylko rozwój motoryki ale również korygowanie wad postawy i wspieranie naturalnego rozwoju. Zapraszamy więc dzieci w wieku 6-9 lat.
  data publikacji: 2018-12-12 22:08
   
  Brąz z Pucharu Polski w Olsztynie
  Rok 2018 zamykamy z jednym medalem z Pucharu Polski - Baltic Cup. Ze względu na najwyższą rangę zawodów (P2) do hali Urania zjechało ponad 630 zawodników z całej Polski. LMKS SFORA Chojnów reprezentowali: Eliza Laskowska, Martyna Merunowicz, Julia Domańska i Franciszek Olszewski. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal jednakże krążek wywalczył jedynie Franciszek Olszewski, który debiutował w zawodach tej rangi. Udział w zawodach współfinansowano z zadania publicznego wspierania i upowszechniania kultury fizycznej a zleconego w 2018 roku przez Burmistrza Miasta Chojnowa jako "Organizacja szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim."
  data publikacji: 2018-12-06 11:47
   
  << nowsze | 2  | 3  | 4  | 5  | 6 | 7  | starsze >>

  serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie