Aktualności

Start NOWEGO sezonu treningowego dyscypliny olimpijskiej
8 września zapraszamy na inaugurację nowego sezonu treningowego podopiecznych LMKS Sfora Chojnów. Od nowego roku szkolnego dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 wznowiliśmy treningi dla czterech grup wiekowych.

TRENINGI DLA DZIECI to przede wszystkim zabawa ze sztuką walki. Zajęcia prowadzone są z naciskiem na prawidłowy rozwój dziecka oraz korekcję wad postawy. Treningi dla najmłodszych zawierają elementy współzawodnictwa, rywalizacji, natomiast przodującym elementem treningu jest dobra zabawa każdego dziecka. Najmłodsi adepci sztuk walki poznają technik TAEKWONDO, ćwiczą do momentu ich opanowania by dalej je doskonalić podczas kolejnych treningów. Wszechobecna dyscyplina na zajęciach oraz elementy wychowawcze motywują do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także pomagają osiągnąć ponadprzeciętną sprawność.

TRENINGI DLA MŁODZIEŻY oraz DOROSŁYCH to nauka i doskonalenie technik nożnych i ręcznych wykorzystywanych w walce sportowej. Taki trening wzmacnia ogólną sprawność fizyczną ćwiczącego. Cechy motoryczne które są rozwijane podczas treningu TAEKWONDO to: koordynacja, siła, wytrzymałość oraz szybkość. Tylko współgranie ze sobą tych wszystkich zdolności zapewnia skuteczność w walce oraz biegłość w sztukach walki. Treningi odbywają się odpowiednio od początkującego do pełnego zaawansowania. Mimo tego że szkolenie w sportach i sztukach walki to długotrwały proces, czerpiemy radość z faktu iż każdy trening zbliża nas do osiągnięcia upragnionych efektów. Dla trenujących zawodników istnieje możliwość startów w turniejach różnej rangi w kraju oraz za granicą.
Corocznie dla trenujących dzieci organizowane są obozy sportowe oraz cykliczne egzaminy sprawnościowe na stopnie uczniowskie.

ZAPISY NA ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ PRZEZ CAŁY ROK!
data publikacji: 2021-09-10 17:55
 
Mamy Mistrzynię Polski w Taekwondo Olimpijskim
W dniach 28-29 maj odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów. Do rywalizacji sportowej stanęły dwie nasze zawodniczki: Eliza Laskowska i Martyna Merunowicz. Martyna po walce ze starszą, bardziej doświadczoną i utytułowaną zawodniczką, niestety odpadła już na samym początku rywalizacji. Eliza po emoconujacej walce z zawodniczką z Mszany Dolnej, wygranej w ostatnich sekundach spotkania, otworzyła sobie drogę do strefy medalowej. W drodze po złoto zmierzyć się jeszcze musiała z odwieczną rywalką z Bełżyc. W finale stanęła naprzeciw reprezentantki Poznania.
Mamy TO!!!
Brawo Eliza, jesteś inspiracją dla Nas wszystkich!
Te wszystkie:
 • przepracowane lata
 • litry wylanego potu, łez i krwi
 • kilometry przebyte na zgrupowania, treningi, sparingi, konsultacje
 • chwile zwątpienia, rozgoryczenia i zastanawiania się co można poprawić
 • niezliczona ilość treningów
 • godziny spędzone na analizowaniu, rozpisywaniu i oglądaniu wszystkiego co może poprawić wynik.
  Po 7 latach ciężkiej pracy i masy wyrzeczeń, przywozimy do Chojnowa pierwszy medal z Mistrzostw Polski i to od razu złoto.
  Sukces ma wielu ojców, więc podziękowania należą się wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego wyniku.
 • data publikacji: 2021-06-02 21:11
   
  Trening czyni mistrza
  Podczas konsultacji sparingowej w Zgorzelcu w dniu 14.05.2021 r. odbyło się wręczenie nagród dla Najlepszych Sportowców Dolnego Śląska w roku 2020.
  Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasza zawodniczka została Najlepszą sportsmenką! Martyna w ubiegłym roku jako jedyna zawodniczka w Polsce zdobyła dwa brązowe medale podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  Brawo za zaangażowanie i determinacje.
  data publikacji: 2021-05-20 16:30
   
  Zgrupowanie Kadry wojewódzkiej - Pokrzywna 30.04-03.05.2021
  Długi weekend majowy sześcioro Naszych zawodników spędziło na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Pokrzywnej w Górach Opawskich. Sesje treningowe doskonalenia techniki i taktyki przeplatały wycieczki górskie. Zgrupowanie poprowadził trener Przemyslaw Pachla z Wrocławia. Czas ten z pewnością zaowocuje przed nadchodzącym Pucharem Polski Seniorów i Mistrzostwami Polski Juniorów.
  Trzymamy kciuki za występy kadrowiczów na najbliższych zawodach.
  data publikacji: 2021-05-06 16:13
   
  Egzamin na stopnie uczniowskie
  Wiosna za oknem, wszystko się zieleni i nabiera kolorów. 24 kwietnia nowe barwy pasów pojawiły się również wśród członków Naszego klubu! To były intensywne 3 godziny, ale za to niezwykle owocne. Gratulujemy wszystkim zdającym! Brawa dla instruktorki Anny za przygotowanie grupy nieSFORNE PRZEDSZKOLAKI.
  Ogromne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie za udostępnienie sali.
  data publikacji: 2021-05-05 19:24
   
  1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | starsze >>

  serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie